DIGMA.plO nas | oferta
  REFERENCJE  
Schrag Polska sp. z o.o. - certyfikowana instalacja 96 torów transmisyjnych.
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Łodzi - instalacja sieci strukturalnej.
Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu - rozbudowa sieci MOLEX.
Arcus SI sp. z o.o. - budowa sieci teleinformatycznej - 800 punktów.
  KATEGORIE  
  INFO  
- okablowanie sieci komputerowych/strukturalnych
- parametry drutów miedzianych
- Systemy Sygnalizacji Pożarowej
- adresowanie IP
- podstawowe komendy Linux
- podstawowe komendy Windows
- Microsoft - praktyczne porady
- Program gwarancyjny Telegartner
17-10-2019 roku

Zapraszamy na nasze AUKCJE ALLEGRO !

P.P.H.U. Digma
 gg: 8847599 (Zbyszek)
Strona, którą przeglądasz wykorzystuje COOKIES w celu prawidłowego działania oraz celach statystycznych. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, wyłacz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przegladarki (prosimy o wyrozumiałość, jeżeli strona przestanie prawidłowo funkcjonować).
| Microsoft - praktyczne porady |

znak paragrafu ( § ) - aby wstawić znak paragrafu (np. w edytorze MS Word), wystarczy przy wciśniętym lewym klawiszu Alt, nacisnąć kolejno cyfry 2 i 1 na klawiaturze numerycznej. Jeżeli brak klawiatury numerycznej, to wciskamy kolejno lewy Alt, klawisz Fn (trzymając wciśnięte oba), naciskamy pokolei na K  J.

 

przeinstalowanie pakietu MS Office 2013, a klucz produktu - reinstalacja Office 2013.
No i stało się, pakiet Office 2013 padł, system padł i klapa na maxa. Po reinstalacji systemu bierzemy się za Office i tu mała niespodzianka. Na kontach w MS miałem aktywowanych 16 pakietów Office, po zalogowaniu się na office.com/setup przechodzę na "moje konto" i widzę 10 aktywowanych pakietów (na jednym koncie mam 10 pakietów, Ty możesz mieć inną ilość), który jest przypisany do tego komputera? Tego nie wie nikt. Ale MS wprowadził pewne ułatwienie (na początku tylko wróżka mogła pomóc), przy każdym pakiecie, w opcjach konta jest link do "Instalowanie z dysku", klikamy. Po kliknięciu na np. "Mam dysk" oczom naszym ukazuje się okienko z napisem "Wyświetl klucz produktu". Niby proste a jednak nie tak bardzo. Na daremne będzie szukanie konta z kluczem pasującym z tym "kluczem produktu" z pudełka jakie dostaliśmy przy zakupie Office 2013. Otóż okazuje się że klucz na bileciku w pudełku służy jedynie do aktywacji/założenia konta na strona MS, później jest bezwartościowym kluczem (teoretycznie). Klucz który ukaże się na stronie, jest faktycznym kluczem produktu, nadanym po aktywacji. Sytuacja bez wyjścia ! Ale do dyspozycji mamy komendy dające możliwość podejrzenie ostatnich 5 znaków klucza zainstalowanego Office oraz komendy do zmiany klucza produktu na zainstalowanym Office. Przy pomocy tych komend może opanować chaos jaki zapanuje w licencjach Office.

Powróćmy do początku, zanim przeinstalujemy system lub odinstalujemy pakiet Office sprawdźmy jakie jest 5 ostatnich znaków w kluczu produktu na zainstalowanym office. Później odnajdźmy ten klucz na kontach w MS.

Tak czy siak, operacja jest dość czasochłonna i wymaga cierpliwości.
przydatne okażą się poniższe komendy:
odczytuje 5 ostatnich znaków klucza produktu na zainstalowanym pakiecie: 
cscript „C:Program Files (x86)Microsoft OfficeOffice15OSPP.VBS” /dstatus
lub dla wersji x64: cscript „C:Program FilesMicrosoft OfficeOffice15OSPP.VBS” /dstatus

2013 © TYFA - All Rights Reserved     powered by digma.pl - time: 0 sec.